Personal

Personal

  • Aliona Baroncea-Strîmbeanu

    Aliona Baroncea-Strîmbeanu

    DIRECTOR GENERAL
  • Evghenii Sandul

    Evghenii Sandul

    PRIM MAESTRU DE BALET
  • Eleonora Nerpii

    Eleonora Nerpii

    ȘEF TRUPĂ DE BALET
  • Alexandra Dumitrașcu

    Alexandra Dumitrașcu

    COREGRAF REPETITOR
  • Gheorghe Chiperi

    Gheorghe Chiperi

    DIRECTOR STUDIOU PENTRU COPII COREGRAF REPETITOR
  • Nadejda Hăbășescu

    Nadejda Hăbășescu

    COREGRAF REPETITOR
  • INGA CHICU

    INGA CHICU

    Titlul onorific „Artist Emerit ” Născută la 04.10.1980, or.Chișinău Posedă limba...
  • DIANA USTUROI

    DIANA USTUROI

    Titlul onorific ” Artist Emerit ” Născută la 12. 03.1981, or. Chișinău Posedă...
  • SERGIU CUJBA

    SERGIU CUJBA

    Titlul onorific „Artist Emerit ” Născut la 10.04.1986, r.Nisporeni Posedă limba de...
  • ANASTASIA CLIMENCO

    ANASTASIA CLIMENCO

    Născută la 08.10.1990,or. Chișinău Posedă limba de stat (rusa,...
  • VERONICA  GOREA

    VERONICA GOREA

    Titlul onorific ” Artist Emerit ” Născută la 05.01.1990, or.Chișinău Posedă...
  • IRINA GAINA

    IRINA GAINA

    Născută la 07.06.1984, or.Chișinău Moldoveancă, posedă limba de stat ( rusa, franceza...
  • DIANA BĂLȚĂTESCU

    DIANA BĂLȚĂTESCU

    Născută la 07.02.1997, mun.Chișinău, com. Băcioi Posedă limba de stat ( rusa, franceza...
  • ADRIAN SÎRBU

    ADRIAN SÎRBU

    Născut la 08.10.1999, r. Cantemir, sat. Cociulia Posedă limba de stat (rusa...
  • OLGA BĂLȚĂTESCU

    OLGA BĂLȚĂTESCU

    Născută la 31.10.1994, or.Chișinău Posedă limba de stat ( rusa, engleza, chineza...
  • VALERIU CONDURAROV

    VALERIU CONDURAROV

    Născut la 10.08.1996, or. Chișinău Posedă limba de stat ( rusa, engleza...
  • NICOLETA SUHARI

    NICOLETA SUHARI

    Născută la 18.05.2000, r. Florești Posedă limba de stat ( rusa, engleza...
  • LILIAN LEU

    LILIAN LEU

    Născut la 03.07.1999,or.Chișinău Posedă limba de stat ( rusa...
  • Eugen DIMITRIU

    Eugen DIMITRIU

    Născut la 05.12.1991, or.Nisporeni Posedă limba de stat ( franceză, rusă )   Studii:...
  • ION GAMUREAC

    ION GAMUREAC

    Născut la 14.04.1958, s.Zaicani, r. Râșcani Posedă limba de stat ( franceză, engleză, rusă...
  • NATALIA LAȘCO

    NATALIA LAȘCO

    Născută la 03.09.1971, or.Chișinău Posedă limba de stat ( rusa, engleza...
  • PETRU LUPU

    PETRU LUPU

    Născut la 29.07.1992, r. Nisporeni, s.Vărzărești Posedă limba de stat ( rusa, engleza...
  • Mihai MARCOCI

    Mihai MARCOCI

    Născut la 01.11.1991, or.Fălești, s.Glinjeni Posedă limba de stat ( rusa, franceza...
  • MARIAN GHERAS

    MARIAN GHERAS

    Titlul onorific ” Artist al Poporului ” premiul întîi și titlul de laureat al...
  • RUSLAN MASLO

    RUSLAN MASLO

    Născut la 20.11.1976, or.Dondușeni Posedă limba de stat ( rusa, engleza, franceza...
  • VERONICA MOCANU

    VERONICA MOCANU

    Născută la 05.07.1986, Hîncești, s. Serata Galbenă Posedă limba de stat ( rusa, engleza...
  • MIHAI SAULEA

    MIHAI SAULEA

    Născut la 19.11.1995, s.Cobani, r. Glodeni Posedă limba de stat ( rusă, franceză...
  • PETRU STRELCIUC

    PETRU STRELCIUC

    Titlul onorific ” Maestru în Arta ” Născut la 24 aprilie 1962. S. Gliboca regiunea...
  • VASILE MĂRGINEANU

    VASILE MĂRGINEANU

    Titlul onorific „Artist Emerit ” Născut la 03.09.1975, r.Nisporeni,...
  • Ciobanu Constantin

    Ciobanu Constantin

    Nascut 10.03.1978 Concertmaistru clasa de balet
  • Babîră Corneliu

    Babîră Corneliu

    Nascut 20.02.1989 Concert Maistru al scenei Limba rusă, italiana, engleză 1996- 2006 Liceul de...
  • Andronic Vladislav

    Andronic Vladislav

    07.08.1976 Concert Maistru clasa de balet Limba franceză, rusă 1993-1998 Universitatea...
  • Palamarciuc Cristian

    Palamarciuc Cristian

    05.12.1997 Artist Maestru al scenei Limba engleza, rusă 2014-2018 C.E.E.A Ștefan Neaga-...
  • Caraion Alexandru

    Caraion Alexandru

    01.06.1987 Artist Maestru al scenei Limba rusă, ucraineană 2008-2012 Universitatea Pedagogică de...
  • Garbuz Ion

    Garbuz Ion

    13.05.1994 Balerin Liceul Republican de Coregrafie din Chișinău Academia de Muzică, Teatru și...
  • Ciobanu Sergiu

    Ciobanu Sergiu

    28.12.2002 Balerin
  • Soboleva Daniela

    Soboleva Daniela

    Balerină, 02.01.2002 Limba rusă, engleză, franceză 2015-2019 Colegiul Național de Coregrafie...
  • Chiper Adriana

    Chiper Adriana

    Balerină, 09.04.1994 2007-2012 Colegiul Național de Coregrafie din Chișinău Limba rusă
  • Glodeanu Valeria

    Glodeanu Valeria

    Balerină 21.10.2002 Colegiul Național de Coregrafie din Chișinău Limba rusă, engleză
  • Ciobanu Sorin

    Ciobanu Sorin

    Balerin 11.01.2002 Limba engleză, rusă 2017- prezent Colegiul Național de Coregrafie din...
  • Țurcan Rodica

    Țurcan Rodica

    Balerină, 01.04.1984 Limba rusă, engleză 2003-2010 Academia de Muzică, Teatru și Arte Plastice...
  • Zaitev Sabina

    Zaitev Sabina

    30.08.2001 A absolvit Colegiul Naţional de coregrafie 2017+2020 01.03.2019 Balerină a ANADP JOC...
  • Zosim Grigore

    Zosim Grigore

    01.11.2000 A absolvit Colegiul Naţional de coregrafie 2016-2020 Posedă limba rusă, engleză,...
  • Gluhu Antonela

    Gluhu Antonela

    17.03.1999 Posedă limba rusă. A absolvit Colegiul Naţional de coregrafie 2012-2018
  • Maria Andriuță

    Maria Andriuță

    VICE DIRECTOR
  • Brașovenu Ghenadie

    Brașovenu Ghenadie

    Născut la 09.08.1976, or.Rezina Posedă limbă de stat ( engleză, franceză) Studii: Colegiu...
  • Marin Bunea

    Marin Bunea

    Titlul onorific ” Artist Emerit ” Data nașterii: 18.07.1969 Locul nașterii: or....
  • Toderean Victor

    Toderean Victor

    Data nașterii: 27.12.1957 Locul nașterii: Cernauți, raionul Herța satul Ostrița Studii:...
  • Olteanu Dragoș – Marian

    Olteanu Dragoș – Marian

    Data nașterii: 14.11.2004 Locul nașterii: r.Cantemir s. Caetu Studii: Liceul teoretic...
  • Skihar Taras

    Skihar Taras

    Data nașterii: 11.03.1998 Locul nașterii: Ucraina, Cernauți Studii: Academia de muzica teatru...
  • Straista-Burlac Eugen

    Straista-Burlac Eugen

    Maestru în arta Anul nașterii: 31.08.1983 Locul nașterii: or.Chisinau Studii: maestru de concert...
  • Dabija Ana

    Dabija Ana

    Artist Emerit Anul nașterii: 14.09.1980 Studii superioare Academia în Muzică, Teatru și arte...
  • Donica Victoria

    Donica Victoria

    Data de nastere 27.06.1997 Artist maestru al scenei ,Ansamblul național de dansuri populare Joc
  • Mocanu ION

    Mocanu ION

    Data de naștere 10.09.1985 ARTIST MAESTRU AL SCENEI
  • ORYNCIUK ANTON

    ORYNCIUK ANTON

    Data de naștere 6.01.2000 ARTIS MAESTRU AL SCENEI Academia de muzica instrumentala
  • Furdui Elena

    Furdui Elena

    Data de naștere 29.04.1989 ARTIST MAESTRU AL SCENEI
  • Dabija Ghenadie

    Dabija Ghenadie

    Data de naștere 26.01.1969 Studii: superioare ,conservatoriu G.Muzicescu 1988-1993, U.S.M....
  • Samoilov Roman

    Samoilov Roman

    Data de naștere 16.01.1995 Artist maestru al scenei, studii superioare Universitatea de Drept...
  • Gusnas Vlad

    Gusnas Vlad

    Data de naștere 26.02.2004 Artist maestru al scenei
  • Gustei Gabriela

    Gustei Gabriela

    Data de naștere 14.03.2003 Artist balerin
  • Esanu Tatiana

    Esanu Tatiana

    Data de naștere 17.04.2003 Artist maestru al scenei
  • Dub Dana

    Dub Dana

    Data de naștere 22.08.2003 Artist maestru al scenei Colegiul național de coregrafie
  • Sanduta Diana

    Sanduta Diana

    Data de naștere 11.06.1989 Artist maestru al scenei
  • Beliuța Nicoleta

    Beliuța Nicoleta

    Data de naștere 12.04.1998 Artist maestru al scenei Studii superioare Academia de Studii...
  • Scrinic Natalia

    Scrinic Natalia

    Data de naștere 07.04.1999 Artist balerin
  • Chirilov Ema

    Chirilov Ema

    Data de naștere 06.09.2002 Artist balerin Colegiul Național de Coregrafie